نام کاربری : * کلمه عبور : * تکرار کلمه عبور : * ایمیل : * نام و نام خانوادگی : * آیدی اینستاگرام - اختیاری : کد امنیتی : *کد تصادفیرفرش ‌ ‌
قبلا وارد شده اید ؟
همه‌ی اخبار و رونمایی‌های بزرگ رویداد ماینکرفت ۲۰۲۳

همه‌ی اخبار و رونمایی‌های بزرگ رویداد ماینکرفت ۲۰۲۳

پنجشنبه 18 آبان 1402 156 امیرعلی اکرمی

شب گذشته رویداد بزرگ زنده «ماینکرفت» (Minecraft Live) برگزار شد و اخبار مهمی درباره این بازی و آینده‌ی سندباکس محبوب و پرطرفدار طی آن اعلام شد. اینجا می‌توانید همه‌ی اخبار و رونمایی‌های بزرگ رویداد ماینکرفت 2023 را بخوانید.

300 میلیون نسخه فروش

ماینکرفت حالا بیش از 300 میلیون نسخه فروش داشته است. «مایکروسافت» (Microsoft) می‌گوید که این بازی حالا پرفروش‌ترین عنوان تاریخ بازی‌های ویدئویی است. آمار فروش قبلی این بازی 238 میلیون نسخه در سال 2021 بود. البته عنوان «تتریس» می‌تواند در مقابل این ادعای مایکروسافت قد علم کند. چون طبق آمار این بازی بیش از 500 میلیون نسخه فروش داشته است. با این حال آمار 300 میلیونی ماینکرفت همچنان آمار خیره‌کننده‌ای است.

در حالی که به پانزدهمین سالگرد بازی ماینکرفت نزدیک می‌شویم این بازی عنوان پرفروش‌ترین بازی تاریخ را در اختیار دارد. عنوانی که هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد به آن دست پیدا کنیم.

«هلن چیانگ» از ماینکرفت این ادعا را مطرح کرده و ادامه می‌دهد:

جامعه‌ی بی‌نظیر ما ماینکرفت را به چیزی که امروز هست و چیزی که در آینده خواهد بود بدیل کرد. ما بی‌صبرانه منتظر به اشتراک گذاشتن محتوا و تجربیات جدید ماینکرفت در سال‌های آینده هستیم.

بسته الحاقی استاروارز

در تاریخ 7 نوامبر یعنی 16 آبان 1402 بسته الحاقی  Star Wars: Path of the Jedi  به فروشگاه ماینکرفت اضافه  می‌شود. در جریان این رویداد یک تریلر از این بسته الحاقی قابل دانلود برای ماینکرفت منتشر شد که مبارزات لایت‌سیبری و قدرت‌های «فورس» را نشان داد. شخصیت‌های نمادین استاروارز هم با این بسته الحاقی به ماینکرفت اضافه می‌شوند.

بسته الحاقی سیاره زمین 3

سریال تلویزیونی جدید «سیاره زمین 3» (Planet Earth 3) به زودی پخش می‌شود. به همین مناسبت بخش آموزش ماینکرفت با شبکه بی‌بی‌سی همکاری می‌کند تا یک بسته الحاقی در سال 2024 با موضوع سیاره زمین 3 به ماینکرفت اضافه کند. این بسته الحاقی هم در فروشگاه اختصاصی این بازی عرضه خواهد شد. این دو شرکت قبلا برای «سیاره یخی 2» روی یک بسته الحاقی برای ماینکرفت همکاری کرده بودند. پیغام سازندگان این بسته الحاقی این است که همه‌ی ما با هم مرتبط هستیم و باید با هم از این سیاره مراقبت کنیم.

افسانه‌های ماینکرفت

در جریان رویداد زنده ماینکرفت کارگردان طراحی بازی «کریگ لی» برخی تغییرات موردانتظار جامعه‌ی بازی‌کنندگان را مرور کرد. از جمله این تغییرات می‌توان به «قابلیت ناز کردن حیوانات»، «کمپین شخصی‌سازی شده»، «حالت‌های PVP»،‌ «کنترل‌ها و نمایش رابط کاربری» اشاره کرد. «اضافه شدن نور برای جهت‌یابی» و «مسیریابی بهبودیافته» از دیگر تغییرات این بازی هستند.

به علاوه «افسانه گمشده» بعدی برای افسانه‌ها با عنوان Creeper Clash به مناسبت هالووین 19 اکتبر یعنی 27 مهر 1402 به بازی اضافه می‌شود. افسانه بعدی یعنی Snow vs. Snout از دسامبر امسال به بازی اضافه می‌شود. به علاوه «قورباغه‌‌ها» از دسامبر به افسانه‌ها اضافه می‌شوند. که خبر خوبی است.

سال شلوغی برای تیم افسانه‌های ماینکرفت بود. بعد از عرضه‌ی موفقیت آمیز بازی در ماه آوریل، ما از جامعه‌ی بی‌نظیرمان نظرخواهی کردیم تا ببینیم از چه چیزهایی لذت می‌برند، چه چیزهایی نیاز به تغییر و بهبود دارند و چه کاری می‌توانیم برای بهتر کردن بازی بکنیم.

لی ادامه داد:

در 6 ماه گذشته، تیم ما بر بهبود وسیع سیستم‌های کلیدی و اضافه کردن ویژگی‌های جدید تمرکز کرده بود. برای دیدن واکنش طرفداران به تغییرات و محتوای جدید که در این رویداد معرفی شدند هیجان‌زده‌ایم.

برنامه‌های پانزدهمین سالگرد

ماینکرفت پانزدهمین سالگردش را سال 2024 جشن می‌گیرد. «لیدیا وینترز» از استودیوی ‌«موجانگ» اعلام کرد که برنامه‌های هیجان‌انگیزی برای جشن گرفتن این سالگرد تدارک دیده‌اند. البته جزئیات بیشتری از این برنامه‌ها اعلام نشد. پس باید در آینده منتظر اعلام این برنامه‌ها باشیم.

«کیلین والترز» هم در این‌باره گفت:

با رسیدن به پانزدهمین سالگرد عرضه‌ی ماینکرفت ما مراتب قدردانی خود از جامعه‌ی پرشور طرفدارانمان را اعلام می‌کنیم. خلاقیت و تعهد طرفداران است که به ما در تبدیل این جهان به چیزی خارق‌العاده کمک کرده است.

در ادامه هم اضافه کرد: «برای خبرها و غافل‌گیری‌های بیشتر در سال 2024 آماده باشید.»

به‌روزرسانی 1.21 ماینکرفت وانیلا

از اواسط سال 2024 چند ویژگی به ماینکرفت اضافه می‌شوند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به «سازنده» (The Crafter) اشاره کرد. این قابلیت به بازی‌کنندگان اجازه می‌دهد که به صورت خودکار ساخت و ساز کنند. این اولین بار است که چنین ویژگی‌ جذابی به ماینکرفت وانیلا اضافه می‌شود. همچنین «خانه‌های امتحان» در سال 2024 به ماینکرفت اضافه می‌شوند. سازه‌های زیرزمینی جدیدی که با چالش‌هایی برای بازی‌کنندگان که طی رویه‌های مشخصی ساخته می‌شوند تا آن‌ها را رد کنند. بلوک‌های نورانی جدید به نام Copper Bulbs هم به بازی اضافه می‌شوند. علاوه بر آن The Breeze هم به بازی اضافه می‌شود که گروه متخاصم جدید بازی هستند.

آن‌ها به دنبال شما راه می‌افتند و هنگام برخورد می‌ترکند!

«اگنس لارسن» کارگردان بازی در این‌باره گفته:

ما برای دیدن واکنش طرفداران به ویژگی‌های جدیدی که در رویداد زنده ماینکرفت معرفی شدند هیجان‌زده‌ایم. این به‌روزرسانی شامل تلفیقی از ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز، مبارزات و سرهم‌بندی است که معتقدیم برای شیوه‌های بازی متعددی کارامد خواهد بود. در درازمدت ما می‌خواهیم ماینکرفت را برای همه‌ی شیوه‌های بازی ارتقا دهیم.


ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *

کد امنیتی رفرش